Kuidas ettevõte alguse sai

Nagu arvata võib, siis ei olnud ka mina see inimene, kes juba sünnist saadik on arvanud, et tahab teha endale puhastusettevõtte.

Et ettevõtte algusest rääkida, pean natuke ka endast rääkima. Kuidas ma üldse sattusin koristusmaastikule… Olen aastaid tegelenud hoopis teiste teemadega ja koristusega läbi elu olen kokku puutunud nagu ikka keskmine inimene, vaid oma kodus. Mul on tore õde, kes on puhastusteenuse pakkumisega tegelenud väga pikka aega ning kui temal on palju tööd ja minul vaba aega ja lisaraha vaja olnud, siis olen läbi aastate temaga käinud puhastamas nii koretereid kui ka muid huvitavaid projekte. Näiteks suurköögi suurpuhastus. Ma üldse ei suurustle, kui ütlen, et see oli ikka suur töö. Nühid ja nühid ning kasutad erinevaid vahendeid ja töövõtteid, et tulemus oleks suurepärane, kuid pean ütlema, et see töö jäi küll meelde, sest väsimus oli pärast nii suur, et mu väsimus oli ka väsinud. Aga see selleks.

Töötasin pea 8 aastat hoopis müügi alal, alustasin müügiedendajana ja 6 aastat õpetasin välja ja tegelesin ise müügiedendajate meeskonnaga. Minu kõige ilusamad ja valusamad tööaastad, mis kasvatasid mind nii töötajana kui inimesena kõige rohkem oma eelnevatest töökogemustest, kuid otsustasin siiski minna uusi tuuli püüdma ja enda jaoks vastutusrikkamat tööd tegema. Sain seda uut tuult püüda vaevalt aasta, kui ühel kenal hommikul teatati, et meie paneme nüüd selle osakonna kinni ja hakka kuu aja pärast midagi muud tegema. Noh, nagu kiviga pähe saanud esialgu….

Olgu, kaks päeva ahaastad ja siis tuleb mõtlema hakata, et mis edasi…. Pean ütlema, et see on olnud minu elus üks suuremaid ja raskemaid otsuseid – kas jätkata müügis, milles olen tugev ja tean seda ala peensusteni või teen hoopis kannapöörde ja teen hoopis midagi muud.

Palju arupidamisi ja panin kirja end kodukoristuse kursustele.

Palju kindlust selleks andis mu õde, kes jagas tarka nõu ja andis kindlust ja jõudu selline valik teha, sest mulle meeldib koristada ja temale ka. Kuna me oleme väga sarnased ja temal läheb hästi ning kliendid on rahul, siis teadsin, et olen saanud hea stardikapitali temalt omandatud kogemuste näol.

Käisin ka karjäärinõustajaga kohtumisel ning tutvustades talle oma mõtet teha puhastusettevõte sain nii palju positiivset tagasisidet oma praeguste oskuste ja isikuomaduste baasil, et ei olnud enam kahtlustki- see saab teoks. Läbisin veel ettevõtluskoolituse, kirjutasin äriplaani ja 16.08.2019 sai registreeritud firma nimega 5A2 ehk viisakaks:)

Olgem ausad, nüüd alles töö algab, kuid ma olen selleks valmis nii ihult kui hingelt:)

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga